Een telefonische enquête of verkoopspraatje? We hebben ze allemaal wel al eens aan de lijn gehad, het telemarketingkantoor. Ze bellen in opdracht van bedrijven met een enquête of de vraag om een afspraak in te plannen, maar niet iedereen heeft dit even graag. Wist je dat er zoiets bestaat als de bel-me-niet-meer lijst? Neen? Geen probleem, hieronder vertellen we je er graag wat meer over het wel of niet gebruikmaken van deze lijst en wat het juist is.
De naam geeft het al een beetje weg, maar de bel-me-niet-meer lijst is een lijst met nummers die niet gebeld mogen worden door o.a. telemarketingkantoren in verband met bepaalde marketingdoelstellingen zoals bijvoorbeeld speciale promoties of producten. Het is namelijk bij wet verplicht voor ondernemingen die via telefoon commerciële aanbiedingen doen, om gebruik te maken van deze lijst. De lijst wordt beheert door de vzw Do Not Call Me sinds 28 juni 2015.
Het is belangrijk om te weten dat deze lijst enkel van toepassing is wanneer je spreekt over commerciële acties. Je mag de telefoonnummers op de lijst wel nog contacteren in verband met volgende zaken:
Het doel van de lijst is ervoor te zorgen dat bedrijven die acties uitvoeren via de telefoon om hun producten of diensten te promoten, je niet meer contacteren. Indien ze dit wel zouden doen, zijn er boetes aan verbonden. De lijst is zowel voor B2C als B2B van toepassing.
Bij het opstellen van een prospectielijst via de Trends Top ProspectFinder heb je bij het exporteren de optie om de ondernemingen die op de Bel-me-niet-meer lijst staan uit te sluiten.
Wanneer je het beu bent dat je verschillende keren per week gecontacteerd wordt voor commerciële acties, is het voor jou misschien wel een goed idee om je in te schrijven op de bel-me-niet-meer lijst. Als je als onderneming de druk van commerciële telefoons wilt verlichten op de receptie of communicatieafdeling kan het inschrijven op de bel-me-niet-meer lijst een manier zijn om dit te doen. Let wel, de kans bestaat dat je hierdoor een interessant partnership misloopt dat via die weg interessante partners benadert. Bedrijven die zulke acties uitvoeren zijn steeds verplicht om hun contactlijsten te ontdubbelen met de gegevens op de bel-me-niet-meer lijst.
Als licentie houdende service provider kan Trends Business Information (TBI) je helpen bij het naleven van de wetgeving met betrekking tot de bel-me-niet-meer lijst. We vertellen je graag hoe we dit doen: